Ninja OG vs Deluxe
I know this question has been asked multiple times. But id like to ask people here who are in the same situation as me to give personal advice.
Budget isnt a problem, yet saving 55 euro's is always nice. OG costs 205 euro vs the 259 for the Deluxe option.
My goals:
Making mostly Ice-cream which have high protein. I love crunchy bits like cookies, chocolate etc so It needs to be able to mix in properly.
Weight-loss.
Making stuff for kids. Healthy sorbet etc.
Is there anyone in the situation as I and could give their insight?
Cheers in advance
Posted Sep 5, 2025, 9:54 AM UTC
436